Loader logo

Projektowanie i produkcja opakowań


Na początku jest decyzja o zakupach. Dokładnie wybieramy produkt, czytamy o nim, pytamy o opinie. Wreszcie kupujemy. I jakie jest nasze rozczarowanie, kiedy doskonałe ubranie, świetną książkę, cudowne perfumy dostajemy w reklamówce. Zwykłej, nawet nie bio, szeleszczącej reklamówce. Jakoś magia zakupów przemija. A prezenty? Przyjemność zaczyna się już w chwili trzymania go w ręce, pięknie zapakowanego, i radość wzrasta z chwilą otwierania. Opakowania produktów mają więc ogromne znaczenie – nie tylko chronią towar, ale są jest pierwszym, co podlega ocenie, wpływa na wartość rzeczy, na swój sposób je promuje. Powinny być po prostu dobrze zintegrowane z tym, co w sobie noszą.

Projektowanie opakowań to nasza pasja. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że opakowanie to „niemy sprzedawca”, nie mniej ważny dla Klienta, stanowiący dla niego wartość. Przekazuje informacje o produkcie, pozwala go odpowiednio wyeksponować i zabezpieczyć. Jest jak skóra – jego forma, stan, wygląd wiele mówi o tym, co nosi w środku. A że każdy lubi otaczać się dobrze wyglądającymi dodatkami – także opakowanie powinno być po prostu reprezentatywne. Dlatego dokładamy wszelkich starań, by tak właśnie było, by każde opakowanie miało swój własny głos, wspólny z produktem, ale także o własnym charakterze. Projektowanie opakowań traktujemy jak sztukę, wizjonerstwo, które jest wartością samą w sobie.

Proces produkcji jest dla nas jak narodziny. Wiele godzin poświęcamy na projekty, dopieszczamy je w każdym calu, dbamy o wszystkie detale. I w końcu przychodzi ten długo wyczekiwany moment – produkcja opakowań. Wykorzystujemy najlepsze technologie, sprawdzony, solidny sprzęt i całą wiedzę świetnego zespołu, żeby stworzyć coś pięknego – wizytówkę każdego przedmiotu, małe dzieło sztuki, które z jednej strony będzie zachęcało do odpakowania, a z drugiej samo w sobie będzie wyjątkową ozdobą. Może być proste, zwyczajne lub wymyślne, designerskie. Zawsze jednak pozostanie pierwszym, na czym skupia się uwagę. Dlatego proces, jakim jest produkcja opakowań, jest czymś niezwykłym - to tu zaczyna się sens przedmiotu, który zostanie zapakowany, powstaje jest wizytówka, jego pierwsze wrażenie. To wyjątkowe chwile, w których czujemy, że mamy prawdziwą moc sprawczą!

Można mówić godzinami, ale konkluzja jest jedna. Opakowania produktów są po prostu ważne, tak samo, jak ważny jest strój dobrany odpowiednio do sytuacji czy prezent adekwatny do charakteru obdarowanego.  Nie chodzi o to, by był przerostem formy nad treścią, ale o to, by dodawał produktom uroku, dobrze je prezentował, zachęcał do sięgania po nie, oglądania, otwierania. Dla każdego mają takie samo znaczenie – niezależnie od tego, czy zamieszkuje się Płock, Paryż, Drobin czy Moskwę – każdy lubi otaczać się ładnymi, odpowiednio zapakowanymi produktami, które są miłe dla oka, a dodatkowo dobrze zabezpieczają i reprezentują produkt.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.